Home Dreamspark

Üniversitemiz Microsoft yazılım ürünlerinin ücretsiz olarak indirilip kullanılabileceği Microsft Dreamspark Premium üyesidir. Bu hizmetten İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri faydalanabilmektedir.

DreamSpark, Microsoft’un tüm dünyada uyguladığı bir projedir. Bu proje ile Microsoft’un sunucu, işletim sistemi, ofis ve programlama kategorilerindeki, gibi birçok uygulamayı (Visual Studio, Visual Web Developer, Visual Basic, Visual C#, Visual C++, Windows Server Windows Server, SQL Server) ücretsiz olarak indirip kullanım sağlayabilirsiniz.

Hizmetten faydalanmanız için üniversitemiz öğrencisi / personeli olduğunuzu bildirir dijital formu doldurarak talepte bulunmanız yeterlidir. Talebiniz en geç 24 saat içerisinde değerlendirilecek ve uygun bulunması durumunda programa üyeliğiniz gerçekleşecektir. Program üyeliğinizin gerçekleştiğine dair tarafınıza gönderilecek hesap bilgileri ile kullanıma başlayabilirsiniz.

DREAMSPARK İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

+ Dreamspark hizmeti sadece eğitim amaçlı kullanılabilir. Kullanıcı indirdiği uygulamayı bu amaçla kullanacağını kabul eder.

+ Dreamspark hizmeti aracılığı ile indirmiş olduğunuz uygulamaların uygulama anahtarlarını 2 kereden fazla kullanımına izin verilmez.

+ Sahip olacağınız kurulum anahtarınızı akademik amaçlı olarak kullanmakta olduğunuz 2 farklı bilgisayarda veya yeniden yükleme yapacağınız aynı
bilgisayarda kullanabilirsiniz.

+ Dreamspark hizmeti içersinde Office paketi içeriğinde yer alan Word, Excel, Power Point, Access uygulamaları yer almaz.

– DreamSpark Standard Kullanıcı Sözleşmesi:
– DreamSpark Premium Kullanıcı Sözleşmesi:
– DreamSpark Sıkça Sorulan Sorular:

+ İEU Microsoft Dreamspark Üyesiyim.

+ Programa Üye Olmak İstiyorum.

ÖNEMLİ NOT : Lütfen yönlendirileceğiniz sayfadaki bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz. Talep edilen e-mail üniversitemiz tarafından sağlanmakta olan kurumsal e-mail adresi olmalıdır. Öğrenci iseniz “@std.ieu.edu.tr”, akademisyen veya idari personel iseniz “@ieu.edu.tr” uzantılı mail adresinizi yazınız. Üniversitemiz mail adresi haricinde yapılan talepler kabul edilmemektedir.