PER İlisik Kesme-

İlişik Kesme İşlemleri

Direktörlüğümüz ile ilişik kesmek için :

Kişisel zimmetinizde bulunan Dizüstü bilgisayarınızı Yardım Masası ofisine iade edilmesi gerekmektedir. İade alımında dizüstü bilgisayarınız kontrol edilir. Hasar veya eksik olması durumunda sorumluluk kullanıcıya ait olup yetkili teknik servis raporu doğrultusunda tespit edilen hasar/onarım bedeli var ise kullanıcıdan tahsil edilir.

Dizüstü bilgisayar donanımı dışında zimmetinizde olan ürünlerin iadesi için helpdesk@ieu.edu.tr adresine mail ile bilgi vermeniz durumunda iade işlemleri tarafımızca başlatılacaktır.

İade alınan donanımların kontrolleri tamamlanıp, DYS sistemi üzerinden başlatmış olduğunuz ilişik kesme süreciniz direktörlüğümüz tarafından onaylanması sonucu ilişiğiniz kesilecektir.

Zimmetinizde bulunan dizüstü bilgisayarınızı, satın alma koşullarına uygun ise satın satın alabilirsiniz. (SATIN ALMAK İSTİYORUM)

Askerlik, yurtdışı eğitim, yüksek lisans, doktora ve benzer sebeplerle ilişik kesilmeden üniversiteden 6 ay süreden fazla süre ile ayrı kalacak personelimiz dizüstü bilgisayarını iade etmek zorundadır.

Tarafınıza zimmetlenmiş her türlü donanım ve yazılımın sorumluluğu kullanıcının kendisine aittir.

İlişik kesme durumlarında aksi belirtilmedikçe üniversitemiz Bilgi Teknolojileri hizmetlerine (DYS, e-Mail, Web) ait hesabınız 15 gün içerisinde kullanıma kapatılır.