Panopto-

PANOPTO

Panopto yazılımı Akıllı Sınıf ekipmanları destekli olarak çalışan ders kayıt ve canlı yayın uygulamasıdır. Panopto (LMS) Ders Yönetim Sistemi (Blackboard) ile entegre şekilde çalışacak şekilde konfigüre edilmiştir. Eğitmen Panopto aracılığı ile dersini kayıt altına alabilir, dilerse dersini canlı olarak izlenebilecek şekilde yayın yapabilir, hazırlamış olduğu videoları istediği kullanıcılar ile paylaşabilir.

Panopto sisteminin çalışabilmesi ve kayıt işlemi için en az bir mikrofon yeterlidir. Bilgisayar üzerindeki tüm usb video kameraları ve mikrofon aygıtını giriş olarak kullanarak kayıt yapılabilir. Üniversitemiz Akıllı Sınıf özellikli dersliklerde Panopto sistemi kullanıma hazır şekilde konfigüre edilmiştir. Panopto uygulamasına OASIS kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapılır.

Canlı yayın aşamasında kullanıcılar kendi erişim şifreleri ile sisteme dahil olup derse canlı olarak katılabilir ve soru sorabilirler. Kayıtlar uyumlu mobil cihazlardan izlenebilir, kayıt altına alınan dersler daha sonra erişilecek şekilde arşivlenerek kullanıcıların erişebilecekleri şekilde Panopto video portalında saklanır.

Panopto Hangi Cihazlar ve İşletim Sistemlerini Destekler
Windows 7, 8, 10
Mac 10.8+ (Intel)
Ipad IOS 7
Iphone 5 ve sonrası için optimize IOS 7

https://panopto.ieu.edu.tr/

Panopto Eğitmen kullanım kılavuzu için tıklayınız

Panopto Öğrenci kullanım kılavuzu için tıklayınız

– Akıllı Kampüs