akilli sinif ekipmanlari

AKILLI SINIF EKİPMANLARI

Dersliklerde kullanımınıza sunulan Akıllı Sınıf ekipmanları ders işleyişini interaktif hale getirerek, öğrenmeyi kolaylaştıran ve dersin daha sonradan da izlenebilir hale getirebilmek amacıyla konumlandırılmış akıllı ekipmanlardan oluşmaktadır. Söz konusu donanımlar Görüntü Kayıt Sistemi uygulaması (PANOPTO) ve Öğretim Yönetim Sistemi (BLACKBOARD) yazılımları ile entegre çalışacak şekilde konfigüre edilerek “Karma/Harmanlanmış (Blended)” bir eğitim modeli yaratılmıştır.

Akıllı Sınıf Özellikli Dersliklerde aşağıdaki ekipmanlar kullanılmaktadır.
Söz konusu ekipmanlar ders işleyişine fonksiyonellik katan “Akıllı Kampüs” yapılanmasının birer parçasıdır.

– Akıllı Projeksiyon
– Projeksiyon Kumandası
– Dokunmatik Ekranlı All In One Bilgisayar
– Kamera (2)
– Mikrofon
– Dokunmatik Panel (Yazı tahtasına dokunmatik özellik katar)

PROJEKSİYON

Her akıllı sınıfta yazı tahtasına dokunmatik özellik katan akıllı projeksiyon bulunmaktadır. Projeksiyon üzerinde dahili hoparlör bulunmaktadır.

PROJEKSİYON KUMANDASI

Projeksiyon cihazını kontrol eden kumanda yazı tahtasının yanında konumlandırılmıştır. Kumanda cihazı ile projeksiyonu açma/kapama ve kaynak seçme yapılabilir. Duvar üzerine sabitlenmiş ve kullanım kılavuzu üzerinde mevcuttur.

ALL IN ONE PC

Hareket kabiliyetine sahip dokunmatik özellikli bilgisayarlardır. Bilgisayar üzerinde DVD sürücü ,USB girişi ,Mouse ve Klavye vardır.

KAMERA

Sınıf içerisinde iki adet kamera vardır. Biri yazı tahtasına diğeri ise öğrencileri görecek şekilde ayarlanmıştır.

MİKROFON

Sınıflarda yüksek kalitede kayıt yapabilen mikrofon bulunmaktadır. Kayıt aşamasında eğitmenin sesinin algılanarak kayıt altına alınmasını sağlar.

DOKUNMATİK PANEL

Tahtaya dokunmatik özelliğini kazandıran paneldir. Bu panel sayesinde tahtaya parmağımız veya herhangi bir kalem ile dokunarak işlem yapabilirsiniz.

– Akıllı Sınıf Ekipmanları Teknik Destek Hizmetleri

– Akıllı Kampüs