OGR Veritabanı-

Kişisel Veritabanı Hizmeti

Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü Öğrencilere kişisel web alanlarında kullanmak üzere MySQL veritabanı hizmeti sunmaktadır.Tasarlamış olduğunuz web sayfalarınıza veritabanı desteği ekleyebilirsiniz.

Veri tabanı başvurusu için ogrenci-yardim@ieu.edu.tr mail adresine talepte bulunmanız gerekmektedir. Talebiniz sonucu veri tabanı oluşturulur. Bağlantı bilgilerinizi talep sonrası IT HelpDESK ofisinden alabilirsiniz.

Araştırma İçin Kullanılan Veritabanı Hizmeti

İzmir Ekonomi Üniversitesi Kütüphane Müdürlüğünün abone olduğu veri tabanlarını araştırma yapmak için kullanabilirsiniz. Bu veritabanlarını üniversitemizden bilgisayarınızda herhangi ekstra bir ayar yapmadan ulaşabilirsiniz. Veritabanlarına vpn ayarlarını yapmak koşulu ile üniversitemiz dışından da erişebilirsiniz.

+ Katolog Tarama için TIKLAYINIZ …

+ VPN ayarları için TIKLAYINIZ …

Sıkça Sorulan Sorular :

Evet, Üniversitemiz Kütüphane veritabanlarına kampüs dışından erişebilirsiniz. İlgili hizmet için yapmanız gereken ayarlara BURADAN ulaşabilirsiniz.

DNS ayarlarınızın otomatik olarak ayarlamış olduğunuzdan emin olunuz. Kullanıcı adı ve şifre olarak EkoId bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.