PER Veritabanlari-

Kişisel Veritabanı Hizmeti

Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü tüm personele kişisel web alanlarında kullanmak üzere MySQL veri tabanı hizmeti sunmaktadır.Yapacağınız web sayfalarında veri tabanı kullanabilirsiniz.

Veri tabanı başvurusu için akademik-yardim@ieu.edu.tr veya idari-yardim@ieu.edu.tr mail adresine talepte bulunmanız gerekmektedir. Talebiniz sonucu adınıza veri tabanı oluşturulur. Bağlantı bilgilerinizi talep sonrası IT HelpDESK ofisinden alabilirsiniz.

Araştırma İçin Kullanılan Veritabanı Hizmeti

İzmir Ekonomi Üniversitesi Kütüphane Müdürlüğünün abone olduğu veri tabanlarını araştırma yapmak için kullanabilirsiniz. Bu veritabanlarını üniversite internetinden herhangi bir ayar yapmadan ulaşabildiğiniz gibi üniversite dışından VPN ayarı yaparak ulaşabilirsiniz.

+ Katolog Tarama için TIKLAYINIZ …

+ VPN ayarları için TIKLAYINIZ ..

Sıkça Sorulan Sorular :

Evet, Üniversitemiz Kütüphane veritabanlarına kampüs dışından erişim hizmetimiz başlamıştır. İlgili hizmetten yararlanmak için yapılması gereken ayarlamaları, Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü Yardım Sitesi (itsupport.ieu.edu.tr) altında Servisler sayfasında bulunan “VPN” seçeneğinden veya direkt olarak aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Kullanmış olduğunuz donanımdaki DNS ayarlarınızı otomatik olarak değiştirmeniz gerekmektedir.

Hizmetten faydalanabilmeniz için EkoID şifrenizle giriş yapmalısınız.

Servisler sayfamızda yer alan “Kütüphane Veritabanlarına Kampüs Dışından Erişim(VPN)” sayfasından desteklenen platformlardaki kurulum dökümanlarından yararlanabilirsiniz. .