PER Web Alani-

KİŞİSEL WEB ALANLARI

Size özel kişisel web sayfanızı yayınlamanız için ayrılmış alandır. Kullanacağınız web alanına database kullanma imkanı da vardır.

Web alanınız EkoID hesabınızı oluşturmanızdan sonra kullanıma hazırdır.

Ön tanımlı web alanı kotanız 300 Mb’dir.

Kişisel Web Alanı Erişimi Yardım Dökümanı (Filezilla)

Neden web alanı ?

-Kendi kişisel web sayfası yapma olanağı.
-Database desteği ile online web sayfası tasarlama imkanı.
-Web alanını harici bir disk olarak kullanma imkanı.

Sıkça Sorulan Sorular :

Üniversitemizde her personelin, kişisel kullanımı için ayrılmış ve internet üzerinden erişilebilen bir web alanı bulunmaktadır. Web alanınız; hazırladığınız kişisel web sayfalarınızı internet ortamında yayınlayabilmeniz için dosyalarınızı barındırdığınız sunucu üzerinde adınıza ayrılmış bir alandır. Web alanınız için ön tanımlı kotanız 300mb’dır.
Web alanları için standart erişim adresi http://homes.ieu.edu.tr/username şeklindedir. (Örnek : http://homes.ieu.edu.tr/aliyilmaz) Bu alana erişim için EkoId hesap bilgilerinizi kullanmanız gerekmektedir. Kişisel Web alanı kullanımıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Yardım Masası (Helpdesk) ofisine müracaat ederek Web Alanı Aktivasyon durumunuzu kontrol ettiriniz.

Web alanını kullanabilmeniz için gerekli olan şifre EKOID şifrenizdir. EKOID şifrenizi bilmiyorsanız veya unuttuysanız Yardım Masasına (Helpdesk) personel kartınız ile başvurarak şifrenizi alabilirsiniz.

Üniversitemizde her personel için ayrılmış ve internet üzerinden erişilebilen bir database alanı bulunmaktadır.
Database alanının aktivasyonu için akademik-yardim@ieu.edu.tr veya idari-yardim@ieu.edu.tr adresine mail yoluyla talepte bulunmanız yeterlidir.