OGR İlişik Kesme-

Üniversitemiz tarafından, tarafınıza zimmetle teslim edilmiş dizüstü bilgisayarı bulunan öğrencilerimiz mezuniyet halinde ilişiklerini sona erdirmek amacıyla dizüstü bilgisayarlarını üniversiteye iade etmek durumundadırlar.

İlişik Kesme işlemi yapacak öğrencilerimizin öğrenci kartları ile birlikte Yardım Masası (Helpdesk) ofisine başvurmalar gerekmektedir.

ZİMMETLERİNDE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN İLİŞİK KESME İŞLEMLERİ 2 ŞEKİLDE YAPILABİLMEKTEDİR.


1 . DİZÜSTÜ BİLGİSAYARINIZI İADE EDEREK
2 . DİZÜSTÜ BİLGİSAYARINIZI SATIN ALARAK

İlişik kesme koşullarına ait detaylar aşağıda sunulmuştur.

1-DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR İADE ETME KOŞULLARI

– Mezuniyet Durumunda İade İşlemi
– İsteğe Bağlı İade Etme İşlemi
– Ayrılma Durumunda İade İşlemi

2-DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR SATIN ALMA KOŞULU

Öğrencimizin dizüstü bilgisayarını satın alabilmesi için zimmet tarihinden itibaren 3 (üç) yıllık kullanım süresini tamamlamış olması gerekmektedir. Öğrencimizin kullanımında bulunan donanımı satın alıp alamayacağı konusunda Yardım Masasına müracaat ederek bilgi alması gerekmektedir.

Dizüstü bilgisayarınız satın alınmaya uygun ise aşağıda belirtilen banka hesabına size bildirilen ücret tutarı ile öğrenci numaranızı ve dizüstü bilgisayar satın alma bedeli ibaresini yazdırmanız gerekmektedir.

Banka Hesap Bilgileri :

AKBANK TL Türk Lirası IBAN : TR 87 0004 6000 0688 8000 0872 23

Ücreti Yatırdıktan Sonra Yapılacak İşlemler :
Ödemenize ait dekontunuzu üniversitemiz Mali İşler Müdürlüğü’ne onaylatınız. Onaylattığınız dekontunuzu Yardım Masası ofisimize teslim ediniz.

Yukardaki koşulların sağlanması durumunda HelpDESK görevlisi tarafından Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü ilişik kesme formu hazırlanarak tarafınıza teslim edilir ve Bilgi Teknolojileri Direktörlüğümüz ile ilişiğiniz kesilir.

Satın Alma İşlemine İlişkin Özel Durumlar

– Diz üstü bilgisayar satın alma bedelleri her yıl üniversite mütevelli heyeti tarafından belirlenmekte olup o yıl içerisinde duyurulmaktadır.

– Üniversitemizde öğrenimini tamamlayıp mezuniyete hak kazanmış meslek yüksekokul öğrencileri de satın alma işlemi yapabilir.

- Üniversite dizüstü bilgisayar satış işlemlerini dilediği zaman iptal etme hakkını saklı tutar.